شهید

علیرضا فقیه میرزایی

تاریخ شهادت: ۱۸ تیر ۱۳۶۵
دوره ۴ مدرسه مفید

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لا تَحسبن الذین قُتِلوا فی سبیلِ الله اَمواتاً بَل اَحیاءِ عِندََ رَبهم یُرزَقون.

هرگز مپندارید آنان که در راه خداوند کشته می شوند ، مردگانند ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

 

من به یگانگی خداوند و پیامبری حضرت رسول و به امامت ۱۲ امامم شهادت می دهم و راضی به اینم که دینم اسلام باشد و خونم به پای آن ریخته شود . خدایا به من قدرتی بده که تا دم مرگ بر این حرف استوار باشم و آن لحظه آخر این سخنان را بر زبانم جاری کن.

با سلام و درود خدمت آقایم امام زمان و نایب بر حقش امام خمینی و تمامی شهداء وصیت نامه ای می نویسم که یادگاری برای پدر و مادرم باشد . البته تمامی این سخنان را در وصیت نامه دیگر شهدا می توانید پیدا کنید و صحبت من تأکیدی بر حرف آنهاست.

اول و مهمتر از هر چیز دعا به جان امام است که تنها حامی خون شهیدان است و بدانید که سرافرازی دنیا و آخرت در پیروی ازامام نهفته است.  دوم این سخن خداوند را همیشه مد نظر داشته باشید که من جانشین شهید در خانواده ی وی هستم. زیرا با پی بردن به عمق این حدیث قدسی به اهمیت معامله ای که با خداوند کرده اید پی می برید و حضور خداوند را حس خواهید کرد و تذکر من این است که از این موقعیت به نحو احسن استفاده کنید.

۳٫کُل نفس ذائقه الموت . تمامی موجودات طعم مرگ را خواهد چشید چه بهتر که این مرگ با انتخاب خود انسان باشد تا از دیگران متمایز گردد. و مطمئن باشید که دنیایی که سراسر آسایش است و در آن مرگ وجود ندارد ، با چنیم مرگی بدست می آید . صبر را پیشه کنید و به رضای خداوند راضی باشید و هر وقت که این امتحان شما را سنگین آمد  به مصائبی که به ائمه وارد شده است فکر کنید . سوره ی والعصر را نیز بخوانید .

  1. هم اکنون من از دنیا رفته ام و دست من از دنیا کوتاه شده است و الان احتیاج شدیدی به این موضوع دارم که شما مرا حلال کنید .

پدر و مادر عزیزم شما خیلی زحمت مرا کشیده اید و من خیلی شما را اذیت کرده ام و هم اکنون تا شما مرا نبخشید خدا مرا نمی بخشد پس خواهشی  که از شما دارم این است که مرا ببخشید واز خدا برایم طلب مغفرت کنید وهمواره مرا دعا کنید که خدا مرا بعنوان شهید بپذیرد . از بقیه نیز برایم طلب مغفرت کنید علی الخصوص نزدیکان .

  1. آن چیزی را که در من نبوده است برای تجلیل از من نگویید که این باعث افزایش عذاب من است و من همواره از این مطلب می ترسم که من در عذاب باشم و بقیه بجای اینکه برای من طلب مغفرت کنند به تعریف و تمجید بی خود بپردازند .
  2. در به جا آوردن نماز های قضای من سهل انگاری نکنید و هرگز مرا از دعای خیر خویش محروم نکنید . سخنی با دوستانم دارم که شما را به خدا مرا حلال کنید برام طلب آمرزش کنید و نگذارید که اسلحه من زمین بماند.

علیرضا فقیه میرزایی

۶/۴/۱۳۶۵