شهید

علی بلورچی

تاریخ شهادت: ۱۲ اسفند ۱۳۶۵
دوره ۳ مدرسه مفید

بسم الله الرحمن الرحیم


ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءٌ و عند ربّهم یرزقون.

اشهد ان لا اله الله وحده لا شریک له و اشهد انّ محمداً عبده و رسوله و اشهد انّ علیاً و ابناه المعصومین حجج الله.


« ما انسانها چند صباحی به این دار دنیا آمده ایم تا امتحان شویم که کدامین ما بهترین و زیبا ترین اعمال را انجام می دهیم. آن انسانهایی می توانند بهترین عمل را انجام دهند که هم صراط مستقیم را به نحو احسن بشناسند و هم در حین عبور از آن اخلاص عمل را حفظ کنند. صراط مستقیم نیست ، مگر راه علی«علیه السلام» و اولاد علی«علیه السلام» و طریقه چگونه خالص گشتن را نیز می بایست از همینان آموخت که همه عالم ممزوجست به ولایت تامه ایشان.»


بکوشید خود را هرچه بیشتر به دامان اهل بیت و عصمت بیندازید و از چشمه پر فیض این خانواده نهایت بهره را ببریم و درک مقام امامت و ولایت را بکنیم که در این صورت همه چیز را داریم و الا هیچ.


مادر عزیزم:


می دانم زحمت ما را زیاد کشیده ای و هر چند از این فرزند حقیرت برکتی ندیدی اما برات سخت است خبر شهادت مرا بشنوی، لیکن از شما می خواهم همانگونه که تا به حال در مقابل مشکلات زندگی، تک و تنها، استوار ایستادی و آنها را گذراندی، در مقابل این به ظاهر سختی نیز با قامتی بلند، استوار و محکم بایست و خم به ابرو میاور و با یاد خدا و توکل بر او این سختی زود گذر دنیوی را نیز سپری کن. بر شما مژده باد دیدار با فاطمه زهرا«سلام الله علیها» در دار بقا و همجواری با این بانوی عزیز.


و شما ای بسیجیان و رزمندگان عزیز:


حسین وار برزمید و زینب گونه در مقابل سختی ها صبر پیشه کنید و علی وار بر مشکلاتی که می بینید خون دل بخورید. مبادا صحنه های جنگ با دشمنان اسلام را لحظه ای خالی کنید. تا اسلام است جنگ با کفر همواره مطرح است و هیچ گاه انتظار روزی را نداشته باشید که در آن جنگی نباشد که آن موقع دیگر حقی دیگر وجود نخواهد داشت. استوار بایستید و غیورانه بر دشمنان دین و قرآن یورش ببرید و انتقام خونهای ریخته شده مظلومان از هابیل تا حسین«علیه السلام» و از حسین«علیه السلام» تاکنون را بگیرید. شما بازوان قدرتمند خداوندید که تجلی قهر الهی است و بر کفار زبون فرود می آید.


بکوشید در جهادتان اخلاص را حفظ کنید و همواره به یاد خدا و الطاف کریمانه او باشید. دنیا و محبت آن را از قلوبتان خارج سازید و با این عمل ریشه شک و ترس را از قلوبتان بزدایید. در تمامی امورتان تقوی پیشه کنید و آنی از یاد خدا غافل نباشید.


تا آنجا که توان دارید پایه های عقیدتی خود را در جبهه و چه در پشت جبهه، با مطالعه و تحقیق قوی نمائید که دشمن از همین می ترسد، چرا که تا شما علم کافی نداشته باشید یقین لازمه را نخواهید داشت و نهایتاً روحیه والای شهادت طلبی و عشق به جهاد در راه خدا درون شما رشد و نمو نخواهد کرد و این عین ذلت و زبونی نفس است پس با دریافت معارف صحیح قرآنی و عمل به آنها خود را هر چه بیشتر بارور سازید و با این عمل حضور خویش را در جبهه های رزم علیه دشمنان اسلام تداوم بخشید.


و سخنی هم با شما دوستان و آشنایان داشتم:


بکوشید همواره بیش از دافعه، جاذبه داشته باشید، مواظب اعمال و کردارتان باشید، مبادا با برخوردهای ناصحیح فرد یا افرادی را از خود برنجانید و موجبات طرد ایشان را از جامعه اسلامی فراهم سازید، می بایست حرکات و سکنات شما مصادیق بارز اشداو علی الکفار رحماءبینهم باشد.


سعی کنید تا جوان هستید خود را اصلاح کنید. هر چه از عمر می گذرد سیاهی های قلب بیشتر می شود و صفای درونی کمتر. تلاش کنید قلبتان را روز به روز و لحظه به لحظه جلا داده، به آنجا برسانید که جز خدا و محبت او در آن چیزی نباشد. مطمئن باشید که آسان است، اما کمی همت و مردانگی می خواهد.


ارزشهای انقلاب را همواره در ذهن داشته  و لحظه ای از ارج نهادن به آنها غافل مباشید. به خانواده های شهدا خیلی احترام کنید، علی الخصوص فرزندان شهدا و بالاخص فرزندان شهدای جنگ تحمیلی، خود را غلام اینان بدانید و از همه چیزتان برایشان مایه بگذارید. چرا که اینان چشم و چراغ این ملتند. آن چنان با خانواده شهدا برخورد کنید که جای خالی شهیدشان را حس نکنند، مبادا فرزندان شهدا احساس یتیمی نمایند که هیچ چیز تاثیرش بدتر از این در روحیه او نیست. همچون خادمی صبور و حلیم، کمر به خدمت خانواده شهدا ببندید.


بسیجی ها و رزمندگان را خیلی محترم بشمارید. اینان خیلی عزیزند و نزد خدا محبوب ترین بندگانند، مبادا به ایشان بی احترامی کنید. مبادا در پشت جبهه در انجام امورات آنها سستی کنید و یا خدایی نکرده مشکل تراشی نمائید، تلاش کنید جهت پیشبرد امورات اینان نهایت سعی را داشته باشید.


دست از دامان امام امت برندارید، کلامش را با جان و دل شنیده، در راه رضایش تمامی سعیتان را بنمائید. به جانش دعا کنید که هر چه داریم از وجود پر برکت این سید و آقای عزیز است. بیشتر متوجه حالات و عیوب خود باشید، تا عیوب دیگران، مرگ را همواره در نظر داشته باشید و خود را مهیای دیدار دوست نمایید که دیدار نزدیک است.


و از همه خواهش می کنم مرا حلال کنند و چنانچه غیبتی کرده و یا تهمتی زده ام و یا احیاناً توهین و اهانتی به فردی شده است از من بگذرد و حلال کنند. همچنین در طول مدتی که با هم بوده ایم، سخنها و حرکات و اعمالی از این حقیر شنید و دیده اید بعد از شهادتم راضی نیستم کسی آنها را به هر صورت نقل کند چه آنهایی را که خوب دیده اید و چه آنهایی را که بد می دانستید و اگر چنین کرده باشد روزه قیامت از او راضی نخواهم بود.


لذا اگر مراسمی برایم تشکیل شد تنها از شهیدان عزیزی چون علی حلاجیان و موسی و اسماعیل و مفید و عباس رضایی و محمود و مسعود و … نمائید و تنها بر مصائب اهل بیت«علیهم السلام» اشک بریزید. چنانچه جنازه داشتم هر زمان که بالای سرم آمدید، سلامی بر ابا عبد الله الحسین«علیه السلام» را بگوئید. فراموش نکنید کلامی در مورد این عبد حقیر صحبت نکنید. شما را به خدا حلالم کنید و از من راضی باشید. این حقیر نیز از همه راضیم و دعا می کنم ان شاء الله تعالی خداوند و امام زمان«علیه السلام» نیز راضی باشند.


سعی کنید قبل از هر پیشرفتی در انسانیت پیشرفت کنید.     امام خمینی«مدظله»

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

۱۶ ربیع الثانی– ۲۸ آذرماه ۱۳۶۵

علیرضا بلورچی