شهید

علی حلاجیان

تاریخ شهادت: ۴ اسفند ۱۳۶۴
دوره ۵ مدرسه مفید

سلام علیکم و رحمه الله و برکاه. با سلام و درود بیکران بر منجی بشریت صاحب الزمان (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و همچنین با سلام بروان پاک شهدای اسلام و انقلاب …

خدمت خانواده عزیز و ارجمندم، امیدوارم حال همگی شما خوب باشد و در سلامت کامل به سر ببرید اگر از حال فرزندتان خواسته باشید بحمدا… خوب می باشم و مشکلی ندارم. غرضم از نامه نوشتن متذکر شدن چند مسئله بود. اولین مسئله اینکه امکان تلفن کردن برای ما نیست مگر چندی یکبار که معلوم هم نیست آنوقتهای مشخص بتوانیم برویم و تلفن بزنیم به همین دلیل اگر نتوانستم تماس بگیرم نگران نشوید، دومین مسئله آمدن برادر پورشهامی به مرخصی است که ظاهراً ده روزی در تهران خواهند بود از (۷/۱۰ تا ۱۷/۱۰) و اگر مسئله پیش نیاید هفدهم باز خواهند گشت.

اورکتم را به ایشان دادم که تا زمانی که نامه بدستتان می رسد آن را برایتان آورده (احتمالاً) خلاصه چند چیز می خواهم که به ایشان بدهید تا بیاورد: ۱- برگه های دکتر برای گواهی پزشکی   ۲- در مورد کارنامۀ کنکور است که قرار بوده از طرف آموزش عالی پست شود.

اگر چنانچه پست شده آن را هم بفرستید و چنانچه پست نشده ما را هم در اطلاع قرار دهید. ۳- کلیدی در نامه می گذارم که آن را به فیاض بخش بدهید و به او بگوئید (شب تلفن کنید که منزل باشد) که کلید را به چایفروش بدهد و به او سلام برسانید. ۴- یک جفت جوراب هم به پورشهامی بدهید که بیاورد لطفاً زیادتر از این برنامه ها چیزی ندهید که مبادا بار برادر پور شهامی سنگین شود. دیگر عرض چندانی ندارم جز سلامتی شما می دانم سرتان را درد آوردم از قول من به تمام آشنایان و فامیل سلام برسانید و همچنین به مامان و آقا سعید و رویا خانم و مرضیه خانم و آقا رضا و محمد آقا سلام مخصوص مرا برسانید و مرا نیز همگی حلال کنید زیرا هنوز هم از کوتاهی و قصورهایی که انجام داده ام می ترسم و از خداوند می خواهم که در روز محشر شرمندۀ شما عزیزان نباشیم.

عکسهائی هم که در آخر کار تصمیم به فرستادن آنها کردم به همراه کلید به  فیاض بخش بدهید دیگر زحمتی برای شما ندارم امیدوارم در همۀ کارهایتان موفق و مؤید باشید و همچنین از خداوند متعال سعادت و پیروزی شما و رزمندگان عزیز اسلام را خواستارم دیگر صحبتی ندارم از همگی التماس دعا دارم و همگی را به خدای بزرگ می سپارم.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. از عمر ما بکاه و به عمر رهبر افزار

رزمندگان اسلان نصرت عطا بفرما

بسمه تعالی

سلام علیکم

امیدوارم که حال همگی خوب باشد و در پناه خداوند متعال بخوبی و خوشی بسر برید. اگر از احوالات اینجانب خواسته باشید بحمدا… خوب می باشم و تمامی اوضاع و احوال خوب می باشد و همانطوریکه از رادیو مطلع می شوید رزمندگان همچنان در حال پیشروی هستند و ما نیز در یکی از همین گوشه کنارها می باشیم. از دورادور به همگی شما سلام می رسانم و امیدوارم که نگرانی نداشته باشید فعلاً امکان تلفن زدن و … نمی باشد. در مورد وضعیت و جریانات بعدی ما چیز مشخصی را نمی توانم بگویم ولی اگر قرار باشد که زیاد بمانم مجدداً نامه می نویسم و به اطلاع شما می رسانم.

دیگر عرضی ندارم جز اینکه بگویم از قول من به تمام دوستان و آشنایان سلام مرا برسانید، همچنین از اینکه نامه را بدخط نوشته ام معذرت می خواهم دربارۀ برگشتم بعداً به اطلاعتان می رسانم (ان شاءا…)

با امید به اینکه تمامی رزمندگان اسلام در تمامی جبهه های نبرد به پیروزی نهائی نائل آیند نامۀ خود را به پایان می رسانم ضمناً در رابطه با کنکور و گواهینامه خیالتان راحت باشد زیرا بچه ها اینکار را انجام می دهند (فیاض بخش) که قبل از این نامه، نامه ای به او نوشتم و توضیحات لازم را به او داده ام. دیگر سرتان را درد نیاورم همگی شما را به خدای متعال می سپارم. به امید طول عمر برای امام امت.

والسلام        التماس دعا

بسمه تعالی


«سلام علیکم و رحمه ا… و برکاته»

پدر و مادر عزیزم امیدوارم که حالتان خوب باشد و در سلامت کامل بسر ببرید. اگر از احوالات فرزندتان جویا باشید بحمدا… خوب می باشم و جز اینکه از محضر شما بهره نمی برم ملال و ناراحتی دیگری ندارم.

غرض از نوشتن نامه این بود که علت نیامدنم را توضیح دهم همانطور که در نامۀ قبلی نوشته بودم وضعیتمان آن زمان مشخص نبود زیرا در آن وقتی که نامه را نوشتم در منطقه بودیم و اوضاع و احوال اصلاً مشخص نبود اما الان که برایتان نامه می نویسم بعد از ظهر است و همین امروز صبح برادر دستواره (معاون) برای گردان صحبت کرد و پس از توضیح اهمیت منطقه و حماسه آفرینی بچه های رزمنده از برادران خواست که همچنان برای مدت کوتاه دیگری (تقریباً ۲۰ روز) در منطقه حضور داشته باشند و تذکر داد که عراق تمام هم و غم خود را روی محور فاو – بصره و همچنین فاو – ام القصر گذاشته و تصمیم قطعی دارد که منطقه را پس بگیرد از این جهت لازم است و تا حدی واجب است که برادران بمانند تا منطقه مذبور تثبیت شود و تا اینکه راهیان کربلا که جدیداً قرار است اعزام شوند بیایند و با منطقه آشنا شوند تا پس از آشنا شدن (استقرار کامل در منطقه) بقیه برگردند. به همین دلیل من می بایستی مدت دیگری بمانم زیرا فعلاً احتیاج زیادی به ما دارند.

مسئله دیگر تماس گرفتن در این مدت است که احتمال دارد امکانش وجود نداشته باشد در هر صورت اگر مجالی بود و توانستیم هفتۀ آینده نامۀ دیگری می نویسم ولی اگر ننوشتم نگران نباشید.

دیگر عرضی ندارم می بخشید که سرتان را درد آوردم، در مورد جواب نامه به همان آدرسی که پشت پاکت می نویسم، بنویسید و به آدرسی که قبلاً داشتید ننویسید چون آدرس ما چند بار عوض شده و آخرین آدرس ما همین است که پشت پاکت است. از قول من به تمام آشنایان و فامیل سلام برسانید و مخصوصاً سلام نرا به مامان، آقا سعید، رویا خانم، مرضیه خانم، اقا رضا و محمد و … برسانید و از همه حلالیت بطلبید. از خداوند متعال سلامتی رهبر انقلاب و شما عزیزان را خواستارم به امید پیروزی رزمندگان اسلام در تمامی جبهه های نبرد حق علیه باطل.                               «التماس دعا»

«ضمناً مسائل درج شده در نامه لزومی ندارد که پخش شود و پیش خودمان بماند»

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه و به عمر رهبر افزا

۱۴/۲/۶۴

بسمه تعالی

الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدینا الله.

حمد و سپاس مخصوص خداوندی است که ما را هدایتمان کرد و اگر هدایت او نبود معلوم نبود که ما در کدام راه بودیم.

با درود به رهبر کبیر انقلاب و سلام به صاحب الزمان (عج) خدمت خانوادۀ عزیزم سلام عرض می کنم و امیدوارم که همگی در سایۀ خداوند متعال به خوبی و خوشی زندگی کنید. غرض بخصوص از نوشتن این نامه نداشتم و فقط خواستم هم از احوالات اینجا برایتان بگویم و هم به عهد خودم در رابطه با نوشتن نامه وفا کرده باشم.

قبل از هر چیز از قطع شدن تلفن دیروز عذرخواهی می کنم و علت آن این بود که که در پای تلفن مسائل اعزام و غیره را نباید گفت و ما از این مسئله خبر نداشتیم و هنگامیکه گفتم ممکن است دو یا سه روز دیگر اعزام شویم متصدی مخابرات تلفن را قطع کرد. از این مسائل که بگذریم امیدوارم که حال همگی شما خوب باشد.

اگر از احوالات اینجا خواستار باشید الحمدلله خوب می باشد و روزها گاهی اوقات کلاس داریم و گاهی نیز آزاد می باشیم و در هفته چند ساعتی می توانیم به عنوان مرخصی به اندیمشک یا دزفول برویم و تا بحال یکبار به اندیمشک و دزفول رفته ام و در کل احوالات اینجا خوب و خودم نیز فعلاً الحمدلله سلامت می باشم. در ضمن اگر این نامه قبل از رسیدن آن برادرمان بود جوابش را به خود او بدهید که بیاورد و اگر بعداً به دستتان رسید لزومی برای جواب دادن نیست زیرا ماندن ما در اینجا با خدا می باشد. دیگر عرضی ندارم و سلامتی شما را از خداوند متعال خواستارم امیدوارم در طول زندگیمان از یاد خدا غافل نشوید و در نمازهایتان این حقیر را دعا فرمایید. به همگی دوستان و آشنایان سلام برسانید و از همگی آنان حلالیت بطلبید. در ضمن اگر فرصتی پیش آمد تلفن می کنم و گر نه سعی می کنم با نامه از احوالات اینجا شما را با خبر کنم.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت پدر و مادر عزیز و ارجمندم سلام عرض می کنم و از راه دور دعاگوی شما عزیزان هستم. امیدوارم که همگی در سلامت کامل بسر برید و زندگی پر محبت و سرشار از نشاط را در پناه خداوند متعال سپری کنید. اگر از احوالات فرزندتان جویا باشید بحمدا… خوب می باشم و کسالتی ندارم.

ابتدا باید از اینکه مقداری دیر نامه نوشتم عذر خواهی می کنم البته این مسئله علت داشت و آن این بود که اولاً تلفن در دسترس نبود و برای اینکه کسی تلفن بزند می بایستی مسافت زیادی را می پیمود تا یک تلفن بزند تازه این مسئله با اجازه مسئول دسته صورت می گرفت که ایشان نیز بسادگی چنین اجازه ای نمی دادند. خلاصه تلفن زدن با اشکالاتی همراه بود دومین دلیل این بود که تا مدتی پاکت نامه نیز برایمان نیامده بود و امکان نامه نوشتن نیز تا مدتی نبود و همچنین گرفتاریهای که در روز پیش می آمد و غیره و غیره مسبب آن شد که نامه ای که برایتان می نویسم با تأخیر زیادی همراه باشد که امیدوارم به بزرگواری خودتان همچنانکه از دیگر اشتباهات حقیر گذاشته اید این بار نیز بگذرید و عذرم را بپذیرید.

از تمام این صحبتها که بگذریم باید بگویم در اینجا که هستم از تمامی امکانات برخورداریم و از لحاظ خوراک و … حسابی به ما می رسند. در ضمن هوا نیز آنچنان گرم نیست و تقریباً هوا خوب شده است و در کل اوضاع ما در اینجا بسیار مناسب و خوب است مسئله ای که فراموش کردم این بود که روز ۱۶/۶/۶۴ به خانه تلفن شد که کسی گوشی را برنداشت. احتمال این را دادم که از آنجا رفته اید و خانیمان عوض شده است. اگر چنین است در جواب نامۀ جزئیاتش را بنویسید و آدرس و چنانچه تلفن هم دارید در نامه ذکر کنید. الان که نامه را می نویسم قرار است یکی از بچه ها به تهران بیاید و به همین دلیل نامه را سریع نوشتم و هم بدخط است و هم اشکالات دیگری دارد که    هم باید ببخشید. از قول من به مامان، رویا، آقا سعید، مرضیه، آقا رضا، محمد و … سلام برسانید و دیگر نام نمی برم به هر یک از اقوام که دیدید سلام مرا برسانید. در خاتمه بگویم که معلوم نیست کی به تهران بیائیم و حتی فکر می کنم تا بعد از محرم در اینجا باشیم اما باز هم کارمان معلوم نیست دیگر عرضی ندارم جز سلامتی شما. مجدداً از شما معذریت می خواهم و تقاضا دارم مرا حلال کنید از خداوند متعال می خواهم که به همه ما صبر و استقامت عطا کند تا هر چه بهتر و بیشتر در راه او قدم برداریم و بتوانیم سربازان خوبی برای اسلام و قرآن باشیم. «التماس دعا»

والسلام علی من اتبع الهدی

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار.

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امیدوارم که حال همگی شما عزیزان خوب باشد و در سلامت کامل در زیر عنایت باریتعالی با خوبی و خوشی بسر برید و مشکلی و یا ناراحتی در کارهای روزمره نداشته باشد. اگر از احوالات فرزندتان خواسته باشید باید بگویم در سلامت کامل بسر می برم و حسابی در اینجا خوش می گذرد. چه از نظر آب و هوائی و چه از نظر خورد و خوراک که چیزهایی می خوریم که شاید در تهران اصلاً وجود نداشته باشد، خلاصه اوضاع و احوال خیلی خوب می باشد.

در رابطه با گواهینامه ماشین پس از پرس و جو متوجه شدم که ظاهراً شناسنامه و چیزهای دیگر لازم دارد. به همین دلیل احتمالاً فیاض بخش نتوانسته اینکار را انجام دهد، همچنین در رابطه با کنکور نیز اگر تا بحال پست نشده است همانطور که می دانید تا آخر سال فرصت هست، برای همین اگر ممکن بود تلفنی به او بزنید و جریانات گواهینامه را حل کنید و اگر مدرکی لازم دارد بگوئید تا بیاید و بگیرد و کنکور هم اگر پست نکرده بود بگوئید تا ان شاء ا… تا آن زمان خواهم آمد و اقدام خواهم کرد. (شب تلفن کنید تا منزل باشد بین ۱۰-۸) قبلاً از انجام کارهای فوق متشکرم.

تا الان که برای شما نامه می نویسم هنوز نمی توانم تاریخ مشخصی برای بازگشت مشخص کنم و تا کنون جواب نامه ای از شما دریافت نکرده ام، لازم به تذکر است که اگر مطلب مهمی نداشتید جواب ننویسید چون علاوه بر اینکه لزومی ندارد ممکن است تا بدستم برسد خیلی طول بکشد. به همین دلیل اصراری در نوشتن جواب نامه نیست، در رابطه با تلفن هم هر وقتی که امکانش پیدا شد خواهم زد و از این بابت نگرانی نداشته باشید.

دیگر عرضی ندارم، فقط از خداوند متعال می خواهم که به همگی شما توفیق عنایت فرماید تا به هر صورتی که ممکن است کارهایمان را برای رضای او انجام دهیم و شما نیز این دعا را دربارۀ من بکنید. می بخشید که سرتان را درد آوردم. با امید به پیروزی رزمندگان اسلام در تمامی جبهه های نبرد حق علیه باطل و طول عمر برای امام امت و تعجیل در فرج و صاحب الزمان نامۀ خود را به پایان می رسانم. از قول من به تمامی آشنایان سلام برسانید.

                                                         التماس دعا            ۱۰/۱۲/۶۴